головна сторінка

Вивчай рідний край разом з бібліотекою

Клуби за інтересами

   Жіночий клуб «Недільна світлиця» був створений в 1992 році з ініціативи бібліотекаря центральної бібліотеки Великоолександрівської ЦБС Наталії Семенівни Рубан, яка і була незмінним керівником клубу майже 19 років до травня 2011 року. Це була її ідея згуртувати в стінах бібліотеки місцеву інтелігенцію зрілого віку – колишніх учителів, медиків, працівників культури, державних службовців, ветеранів війни і праці – людей,  які багато працювали у своєму житті, здобули шану і повагу, відкритих до чужого болю й готових поділитися своїм життєвим досвідом, думками й мріями.
   Ідея створення клубу – зробити бібліотеку для жінок-читачів, які досягли пенсійного віку:
-          центром соціальної активності ;
-          місцем спілкування і відпочинку;
-          місцем, де можна отримати будь-яку інформацію, допомогу.

   Метою клубу є сприяння відродженню й популяризації духовної та культурної спадщини українського народу, кращих українських та зарубіжних літературних, мистецьких, музичних творів. Засідання відбуваються щомісячно, в останню неділю місяця. Членами клубу є 31 чоловік. Це люди творчі, талановиті, соціально активні, різного віку і професій. Незмінним старостою клубу є Маргарита Іванівна Подчезерцева.
   Кожне засідання клубу має свій формат, основа якого завжди пов’язана з книгою, з бібліотекою. Це і родинні свята « Жінка, мати, берегиня», «Читаємо всією сім’єю», музичні вечори « Назавжди народна» (Л.Зикіна), «Його голосом доля співає» (Д.Гнатюк), «Майстер натхнення» (Ю.Рибчинський), «І слово моє піснею стало» (В. Крищенко), літературні вечори «Вправна вершниця Пегаса» (С.Богун), «Співець приінгулецького краю» (А.Анастасьєв), прем’єри книг «Святий Київ», «В обіймах степу», прем’єра альманаху «Степ» юридичні діалоги з адвокатом, нотаріусом, суддею, прокурором, тощо. Незабутньою була музична зустріч з фольклорним колективом «Криничанка», який цінує, плекає несе народну пісню людям. 15 років при клубі працює школа здоров’я,  яку веде районний лікар Лідія Мігай. Із засідань, проведених останнім часом, великий інтерес викликала зустріч із власником аптеки Воробйовим В.І., місцевим травознаєм Куделею К.І.
    Саме для жіночого клубу була знайдена така цікава форма заходів, як «смачний день». Користуючись нею ми змогли розповісти про молоко, шоколад, сіль, кашу, картоплю, український борщ та багато інших смачних речей. І не тільки розповіли, а й запросили на частування.    
    Полюбились світличанкам і віртуальні  подорожі: «Ми їдемо в Париж», «Краса твоя, що в серці повсякчас»(озера Синевір та Світязь), «Принади далекого континенту» (Австралія), «Скромна чарівність Грузії», «Сім чудес Криму», «Єгипет: минуле й сьогодення» . В сценаріях присутні і зустрічі із тими, хто побував у туристичних мандрівках, і відеофільми, і виставки за темою.
   В гостях у клубі побували місцеві майстрині Оксана Стефанюк, Валентина Антонюк, місцевий художник Михайло Волошин.
    На прохання світличанок, на одне із засідань клубу запросили майора міліції, заступника начальника Великоолександрівського відділу з кадрового забезпечення Федотову Тамару Володимирівну, яка із задоволенням відповіла на всі запитання членів клубу.
   Багато засідань проводиться за матеріалами, які надають, збирають самі учасниці клубу. Так було проведено захід «Хусточка, хустина», «Іменинники зими, весни, літа, осені», «В імені твоєму тайна незбагненна» та інші. Члени клубу співають у народному хорі «Ветеран» при районному будинку культури, беруть участь  у виставках народної творчості із власними роботами  - вишивками, виробами з бісеру та ін.
   Сценарії проведених заходів неодноразово були включені в збірник сценаріїв обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара «Творча майстерня»: випуск 2 (2004 рік) – прем’єра книги «Атлас чудес світу», випуск 3 (2006 рік) – літературно – музичний вечір «Вічно молоде танго»,випуск 4 (2006 рік) – музичний вечір, присвячений поету і пісняру Юрію Рибчинському «Майстерня натхнення», випуск 5 (2007 рік) – смачний день «Безцінний дар природи», випуск 6 (2008 рік) – смачний день «Картопляне диво», випуск 9 (2009 рік) – смачний день «Наварила борщику в полив’янім горщику», випуск 12 (2010 рік) – смачний день «Запросіть гарбуз до столу».
За доброю традицією, кожне клубне засідання  відбувається в невимушеній, теплій  обстановці, кожен учасник має змогу поділитись своїми враженнями, думками.  Саме тут під час заходів поєднуються інтереси різних поколінь, виникає відчуття соціальної повноцінності та причетності до добрих справ, поваги з боку оточуючих.
   В червні 2011 року  Н.С.Рубан передала керівництво клубом в надійні руки Лариси Критченко, яка продовжує традиції клубу, але разом з тим творчо підійшла до організації віртуальних подорожей, використовуючи ІТ-технології, можливості доступу до інтернету завдяки гранту програми «Бібліоміст», стала ініціатором створення «Служби уваги» - програми поглибленої роботи з людьми похилого віку, членами клубу, які вже за станом здоров’я не можуть відвідувати бібліотеку.  Ця прогама базується на використанні цілком традиційних форм роботи: книгоношество, індивідуальні відвідування, матеріальна підтримка. Ще одна ініціатива – навчання за окремою програмою під назвою «З комп’ютером на ти». Темами навчань стали - навики роботи на комп’ютері, скайп – спілкування, інтернет –пошук, створення електронної пошти.
   Бібліотечний клуб «Недільна світлиця» тісно співпрацює з клубом за інтересами управління праці та соціального захисту населення району державної адміністрації для людей похилого віку «Надвечір’я» . Спільні засідання стали вже традицією – справжнім святом стало засідання під назвою «Як тепло пахне хліб – любов’ю трударів і радістю земною».
   Клуб «Недільна світлиця» працює в тісному контакті з районним будинком культури, районною радою ветеранів. Музичне, пісенне оформлення будь-якого засідання – це Віктор Мацак, Петро Постолатін, народне тріо «Жива вода».
   За багато років в архіві клубу дбайливо зберігаються вирізки з газет, фотографії, окремі поетичні привітання, сценарії заходів. Всі ці матеріали становлять історію клубу.
   «Недільна світлиця» живе, діє, згуртовує людей, дає їм розраду, дарує чудові хвилини гарного настрою і спілкування.
   Постановою колегії  управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації №4/1 від 31.05.2012 року жіночому клубу «Недільна світлиця» за вагомий внесок у розвиток української національної культури, високий художній рівень та виконавську майстерність присвоєно звання «Народний аматорський колектив».

                                         План роботи клубу на 2018 рік

Січень    

 Приймаючи з вдячністю    Кінопортрет Е.Рязанова

Лютий

Її величність - Книга   Книжкове прет-а-порте

Березень

Аромат сповіщає про появу жінки   Інформ - коктейль

Квітень

Я маю право Юридичний мікрофон

Травень

Про кохання, дружбу, працю   Усний журнал

Червень

Лузаючи насіння   Смачний день

Липень

Вода цілюща і живильна    Інформаційна година

 Вересень

В гостях наші земляки  Зустріч з людиною цікавої долі 

Жовтень

Млинці на всі смаки   Смачний день

Листопад

Куба – острів Свободи   Віртуальна подорож

Грудень

Життя прожити…(до ювілею В.Тихонова)  Кіносеанс


Керівник клубу  Лариса Критченко                          Фотоальбом клубу  "Недільна світлиця"